Září 2008

Dobrý no....

25. září 2008 v 20:43 | Memsha |  *Ostatní*
Ráno vstanu,neco bych sněd. Řítim se k ledničce,něco bych sněd. Lednička poví mi plnými ústy, NAPI SE VODY,HOVADO TLUSTÝ!!!

Dokonalost

23. září 2008 v 13:52 | Memsha |  *Thispo for me*A je to v prdeli

20. září 2008 v 11:12 | Memsha |  *Moje kecyčky*
Ahojte holky moje !!!!!
Se omlouvám, že nepíšu na blog,ale jsem u kámošky na víkend...to znamená, že domu přijedu a budu mít zase všechno z5....jsem uplně na dně...takže si objednávám adipex !!! jinak to nevidim!!! musim!!! ale jn na rozjezd.... Já tady jinak umřu....jsem uplně nenažraná...a ještě k tomu jsem to dostala....takže fakt paráda....hm....zítra přijedu a zase budu všechno psát!! už se na to těšim!!! Mooooc!!!! Nikdy jsem se tak netěšila!!! ted to zse rozjedu!!! za ten týden co bzude půjde na 56 konečně!!!! nebo 55??? no to spíš snad :)...no uvidim....ted si budu muset dát oběd...ach bože knedlík(kterej nejim)...chci jen jeden ale to asi neprojde...je tu celá její rodina...pooooomooooc!!! držte mi palečky prosím...nechci zase přijet jak koule :(...už cítim jak mi rostou boky!!!! je mize mě na blití!!! je to všechno prostě v prdeli....

MottA ...*in love*

13. září 2008 v 13:29 | Memsha |  *Ostatní*
-Nikdy nebudeš dost bohatá ani hubená.
-Hlad bolí, ale hladovění učinkuje.
-Nic Ti nedá takový pocit jako hubenost, ani sladkost.
-Anorexie je jako hra - hraješ, vyhraješ - a pak je konec, nebo stále hraješ.
-Kosti definují, kdo opravdu jsme, ukaž je.
-Předstírej, jako by bylo nemožné selhat.
-Mám pravidlo, když se vážím. Když přiberu, budu celý den hladovět, ale jestli zhubnu, budu hladovět taky.
-Máš krásnou tvář, proč nedržíš dietu???
-Jako květina, žít z ničeho, jen na vodě a vzduchu.
-Ušla jsem už dost dlouhou cestu na to, abych přijímala rozkazy od sušenky!
-Jídlo je jako umění, k dívání, ne k jezení.
-Rozdíl mezi chci a potřebuji je sebekontrola.
-Jsme otroci našich chuťových buněk - osvoboďte se.
-Hubená je pěkná, ale hubenější je perfektní.
-Thin je in.
-Šťastný nebo smutný, bohatý nebo chudý, nejlepší je být hubený.
-Dneska jídlo v puse zítra ho máš v pase !!!
-Někdy se cítíte unavení a slabí. Když jste slabí, chtěli byste to prostě vzdát. Ale musíte v sobě hledat, najít tu vnitřní sílu a prostě to ze sebe dostat a získat zpět vaši motivaci, nesmíte být "ten, kdo utíká", ať se děje cokoliv.
-Tohle není dieta, ale životní styl.

Tak to jo konec....

13. září 2008 v 11:26 | Memsha |  *O Aně*
Anorexie - Nový životní styl...
Mentální anorexie je módní nemoc (před sto lety byla na jejím místě hysterie, před dvěma stoletími blednička). Svět je posedlý krásou, štíhlostí a dokonalostí; módní časopisy přetékají obrázky vysokých hubených krasavic a návody, jak zhubnout do plavek / po Vánocích / před svatbou / po porodu / jen tak. Každý druhý časopis má rubriku s fotkami celebrit, jejichž outfit a figuru redakční odbornice na módu podrobuje nemilosrdné kritice. Štíhlé fešandy se sametovou pletí a útlým pasem okupují reklamy na kosmetiku i na kafe. Takové intenzivní masáži ze všech stran se odolává těžko a zvláště nevyzrálý rozoumek pubertou zmatené dívenky snadno podlehne dojmu, že úspěšnost a dokonalost je měřitelná — v kilogramech.
Než se dostanu k tématu tohoto článku, ještě malou rekapitulaci pro ty, kdo si potřebují doplnit vzdělání: mentální anorexie je duševní choroba, postihující převážně (nikoliv však výhradně) mladé dívky. Postižená nabyde dojmu, že je tlustá a ošklivá, a veškerou svou pozornost zaměří na jídlo — zkouší diety, počítá kalorie, cvičí. Postupně se jí věc vymkne z rukou, místo klasické diety hladoví, za celý den sní třeba jen jeden jogurt a pomeranč, je-li okolnostmi donucena sníst toho více, „pomáhᓠsi koňskými dávkami projímadel nebo jídlo vyzvrátí. Anorektička se postupně dopracuje na hmotnost kolem 45 kilogramů a méně, a přesto ji neopouští přesvědčení, že je její tělo plné třaslavých špeků, a proto jím hluboce pohrdá (a proto ho také, byť podvědomě, tak lehkomyslně ničí). Ve většině případů si naštěstí alarmující vychrtlosti všimnou rodiče či přátelé a dotyčnou odvlečou na psychiatrii; jisté procento pacientek ovšem končí i na jednotkách intenzivní péče, kde některé z nich bohužel umírají.
O anorexii se mluví i jako o „nemoci z rozmazlenosti“; nelze házet všechny anorektičky do jednoho pytle (jejich choroba má obvykle hlubší kořeny než obrázek Jodie Kiddové v módním časopise), je ovšem pravda, že se většinou rekrutují ze středních a vyšších sociálních vrstev a z řad obyvatelek vyspělých zemí. Ve společenských vrstvách a kulturách, které nepovažují štíhlost za ideál, je procento lidí postižených některou z poruch příjmu potravy výrazně nižší.
Pro-ana
Kupodivu, stoupající počet anorektiček (mezi nimiž jsou i šlechtičny a hvězdy šoubyznysu) a jejich smutný osud nepůsobí na každého jako odstrašující příklad. Naopak, jsou lidé, kterým se vystouplá žebra extrémních případů líbí a chtějí je vidět i na vlastním těle. Takoví jedinci sice byli vždycky, ale v posledních deseti letech se z vyhublosti stal kult. Neustálému rozrůstání obce dobrovolných anorektiček (a anorektiků) napomáhá také Internet, který značně usnadňuje komunikaci. Ta hraje v podobných případech důležitou roli — podpora od lidí, kteří už nějakou dobu hubnou a znají všechny triky, je pro začátečnici nedocenitelná. Dívka, která chce dosáhnout „ideální“ váhy 40 kg, si na pro-ana stránkách a diskuzních fórech najde kromě návodů i ana-buddie, „přítelkyni“, která jí ochotně poradí, jak se do toho pustit, a poté si začnou psát e-maily, ve kterých se navzájem podporují a utvrzují ve správnosti nastoupené cesty.
Co znamená zkratka pro-ana? „Ana“ je zkratka od anorexia nervosa, latinského názvu mentální anorexie. Pokud je něco pro-ana, je to zaměřené pro-anorekticky. Pro-ana stránky, kterých je na Internetu tolik, že vás to možná překvapí (zkuste si zkratku vyhledat např. Googlem), prostě propagují anorexii. Propagují ji jako „životní styl, nikoliv nemoc“ — mentální anorexie je ale vždy nemoc, i když se vyznavačky „bohyně Ana“ dušují, že ony nemocné nejsou, neboť se k tomu rozhodly dobrovolně. U každé anorektičky je ale na začátku dobrovolné rozhodnutí, žádná do toho „nespadne“ jen tak najednou, bez vlastního přičinění.
Budete-li se chtít na pro-ana stránky podívat sami, jistě brzy nějaké najdete, i když to bude těžší než před rokem. V posledním roce byla totiž na serverech, poskytujících prostor zdarma, i na vyhledávacích portálech, zahájena tvrdá represe. Jako první odstranil pro-anorektické stránky Yahoo, a to na žádost ANAD, sdružení pomáhajícího obětem anorexie a dalších poruch příjmu potravy. Zajímavý článek (v angličtině) na toto téma, spolu s odkazy na další zdroje, naleznete zde.
Ukázkou pro-ana webu je např. Anorexic nation nebo Ana’s Underground Grotto. Na Ana’s Grotto, v oddělení popisujícím filozofii anorexie jako životního stylu najdete sáhodlouhé vysvětlení, proč je „dobrovolnᓠanorexie lepší než ta „špatná“. Sekci Quotes doporučuji všem, kdo se zajímají o psychologii;
je zde zhruba totéž, ovšem v podobě vzletných poetických prohlášení, dokonale vyjadřujících stav, v jakém se nachází mysl člověka postiženého anorexií. („Jednoho dne budu dostatečně hubená. Jen kosti, žádné maso, které mě hyzdí. Jen kostra, čistý, ryzí tvar těla. To je to, co jsme, všechno ostatní je jen odpad.“)
Na žádném pro-ana webu nechybí galerie thinspiration (slovní hříčka, skládající se ze slov thin — tenký, hubený a inspiration — inspirace) obrázků — fotografií těch nejkostnatějších případů ze světa modelingu a šoubyznysu, jakož i úspěšných vyznavaček pro-ana kultu.
A samozřejmě tu najdete i návody a tipy, jak se vybranému vychrtlému vzoru co nejlépe a nejrychleji přiblížit — základem jsou tabulky kalorických hodnot potravin, tabulky „dobrých“ potravin a „nebezpečných“ potravin, dále rady, jak se zbavit neustálých myšlenek na normální oběd („zaměstnejte se něčím jiným, například uklízením“), jak se chovat na večírcích a v restauraci, aby to vypadalo, že jíte, přestože udíbnete jen pár soust; jak zahánět svírání žaludku (pitím litrů vody), případně jak nejlépe zvracet (rozmixované jídlo, jogurty, přesnídávky a podobné poživatiny jdou vyzvrátit lépe) a jaké jsou maximální snesitelné dávky projímadel a pilulek na hubnutí (tzv. anorektik, která se předepisují obézním lidem).

Tipy a tríčky :)

13. září 2008 v 11:06 | Memsha |  *Tipy:)*
 • Pijte hodně vody ...
 • Zaměstnejte se nečím během dne, abyste nemuseli stále myslet na jídlo ...
 • Čtěte, pište, cvičte - zbavíte se tak neustálých myšlenek na jídlo ...
 • Bouchněte se do břicha, když pocítíte hlad, přejde ...
 • Nikdy nepoužívejte projímadla! Jen odvodňují ...
 • Pokud se nemůžete zbavit pocitu hladu, běžte klidně spát ...
 • Pokud jdete do kavárny, proběhněte se, káva pak bude chutnat líp ...
 • Řekněte, že se jdete najíst ke kamarádce a namísto toho se jděte projít - budete kalorie spalovat místo přijímat ...
 • Choďte večer ven, na diskotéku - tancem se spálí spousta kalorií ...
 • Dávejte si pozor na alkohol - je v něm hodně kalorií ...
 • Když budete mít neodbytnou chuť na něco, otočte se a počítejte do 100, ještě pořád na to máte chuť? ...
 • Pokud máte hlad, nebo chuť, spočítejte si přijaté kalorie za poslední den, týden, měsíc, rok ...
 • Cvičte, urychlí to Váš metabolismus ...
 • Založte si denník, do kterého si budete zaznamenávat přijaté kalorie a váhu, pomůže Vám udržet si přehled ...
 • Noste stále se sebou svou thinspiraci, když budete mít hlad, podívejte se na ty vyhublé krásky ...
 • Kromě vody pijte i zelené a černé čaje ...
 • Raději jezte med než cukr ...
 • Staňte se vegany nebo vegetariány ...
 • Dovolte si jíst např. v Pondělí jen zelené jídlo, v úterý jen červené jídlo atp., pomůže Vám to udržet si nadvládu nad jídlem ...
 • Čas od času zajděte do kuchyně, šustěte a chvíli tam pobuďte, budou předpokládat, že jste něco snědli ...
 • Udržujte své vlasy v dobré kondici ...
 • Pokud se Vám nechce cvičit, stačí, když budete pomáhat při domácích pracech, nebo s nakupováním...

Příjem a výdej energie/Bazální metabolismus

13. září 2008 v 8:42 | Memsha |  *Ostatní*

Odkud získáváme kalorie v naši potravě?

Hlavními zdroji energie pro naše tělo jsou cukry, bílkoviny a tuky. Z jejich zastoupení vyplývá energetický obsah různých druhů potravin. Bílkoviny a cukry obsahují 4 kcal na každý gram, tuky obsahují 9 kcal na každý gram. Tučné potraviny proto při stejné hmotnosti mohou obsahovat až dvojnásobek kalorií. To je jeden z mnoha důvodů, proč lékaři doporučují konzumaci nízkotučných jídel.

K čemu všemu naše tělo energii potřebuje?

Většině z nás přijde jako první na mysl tělesná aktivita. Pravdou je, že fyzická aktivita se na spotřebě kalorií větší či menší mírou podílí, a je důležitou součástí redukční diety. Avšak dvě třetiny celkového denního kalorického příjmu jsou spotřebovány pro udržení vitálních funkcí lidského těla. K vitálním funkcím řadíme činnost srdce, plic, zažívání, funkci ledvin, ale rovněž všechny metabolické funkce odehrávající se v každé buňce našeho organismu, ať už svalové, mozkové, či kterékoli jiné. Tyto procesy se souhrně nazývají bazální metabolismus (zkratka BMR z anglického basal metabolic rate).

Co je to bazální metabolismus (BMR) a jak jej lze ovlivnit?

Pod pojmem BMR rozumíme rychlost s jakou naše tělo spotřebovává kalorie pro výše uvedené vitální funkce. Jak jsme již uvedli má BMR velký podíl na spotřebě energie a je proto v centru našeho zájmu o redukci hmotnosti. Mezi faktory které ovlivnují BMR řadíme:.
 1. Množství svalové hmoty našeho těla. Jedinci s velkým množstvím svalové hmoty mají mnohem vyšší BMR než jedinci s převážnou většinou tukové tkáně. Svalové buňky obsahují velké množství mitochondrií, které si můžeme představit jako miniaturní elektrárny. Jejich funkcí je produkce energie. Čím více svalových buněk, či svalové hmoty jedinec vlastní, tím více energie může jeho tělo vytvořit. Tuková tkáň naproti tomu obsahuje pouze čtvrtinu mitochondrií obsažených ve svalových buňkách, a proto si jedinci, jejichž tělo se skládá převážně z tukové tkáňe, stěžují na neustálou únavu, malátnost a nedostatek energie. S větším množstvím svalových buněk, a tím i miniaturních elektráren, je naše tělo schopno "spálit" více energie, a snadněji udržovat stabilní tělesnou váhu i v případě vyššího kalorického příjmu. .
 2. Pohlaví. Muži mají všeobecně vyšší BMR než ženy, převážně z důvodu většího množství svalové hmoty.
 3. Věk. BMR je nejvyšší u dospívajících dětí. V období po 25. roku života BMR začne postupně klesat - přibližně o 10 % na každé desetiletí života. Udržováním fyzické aktivity, a tim svalové hmoty, lze tomuto jevu zabránit. Menší měrou se na tomto procesu podílejí rovněž hormonální změny doprovázející stárnutí.
 4. Výška. Vysocí lidé mají všeobecně vyšší BMR.
Existuje celá řada metod jak lze určit množství energie, které náš organismus spotřebuje pro basální metabolismus (BMR). Pro snadnou kalkulaci vynásobte vaši hmotnost koeficientem 24 (muži), nebo 21,7 (ženy). Příklad: žena o hmotnosti 56 kg spotřebuje pro bazální metabolismus 1215 kcal (56 x 21,7=1215 kcal).
Fyzická aktivita a energetický výdej
Jak již bylo v úvodu řečeno, fyzická aktivita je dalším faktorem podílejícím se na celkové energetické potřebě těla. Množství kalorií, které organismus spotřebuje během fyzické aktivity, je ovliněno třemi hlavními faktory:
 • množstvím svalové hmoty,
 • celkovou tělesnou hmotností cvičícího jedince,
 • druhem fyzické aktivity.
Můžeme říct, že vyššímu procentu svalové hmoty a tělesné hmotnosti odpovídá větší množství spotřebované energie. Kupříkladu za minutu aerobiku spálí jedinec vážící 50 kg 6,8 kcal, kdežto jedinec s hmotností 91 kg spálí 12,4 kcal. Z uvedeného příkladu je zřejmé, že při nižší hmotnosti (po zhubnutí) je pro udržení stejného energetického výdeje nutno vynaložit větší fyzickou námahu než před zhubnutím. Toho lze docílit zvýšením intenzity a času věnovaného fyzické aktivitě.
Energii potřebnou pro vykonávání fyzické aktivity lze určit jako procento z našeho bazálního metabolismu:
 • minimální či žadná tělesná aktivita=20 % BMR,
 • mírná aktivita (minimálně 3x týdně po dobu 30 minut)=30 % BMR,
 • každodenni aktivita (minimálně 30 minut denně)=40 % BMR,
 • každodenní těžká fyzická zátěž (profesionální atleti)=50 % BMR.

Příklad: Při BMR=1368 kcal je pro minimální tělesnou aktivitu potřeba 273 kcal (20 % z 1368 kcal=273 kcal).

Termický efekt jídla
Posledním faktorem přispívajícím k celkové energetické spotřebě je termický efekt jídla. Je to energie potřebná ke zpracování konzumovaného jídla. Sem patří všechny pochody související s trávením a vstřebáváním živin z našeho tenkého střeva. Termický efekt jídla je odhadován na 10 % celkové kalorické spotřeby.
Výpočet kalorické spotřeby těla
Celková kalorická spotřeba se rovná součtu:
 • bazálního metabolismu (BMR),
 • energie potřebné pro fyzickou aktivitu (FA),
 • energie spotřebované termickým efektem jídla (TE).

Tedy: celková kalorická spotřeba=BMR + FA + TE

Příklad: Vezměme si znovu ženu vážící 56 kg, která si jde třikrát týdně zaběhat na půl hodiny (mírná fyzická aktivita). Její BMR jsme vypočítali na 1215 kcal (56 x 21,7). Energie potřebná pro fyzickou aktivitu FA= 365 kcal (30 % z 1215). Termický efekt jídla tvoří 10 % součtu BMR + FA: TE=0,1 x (1215 + 365)=158 kcal. Celková energetická spotřeba=1215 + 365 + 158=1738 kcal
Tato žena tedy denně spotřebuje 1738 kcal. Pro udržení své současné hmotnosti musí v potravě konzumovat stejné množství energie, jako spotřebuje. Nechce-li tedy přibrat (ani shodit), musí konzumovat 1738 kcal denně.

Je to fakt možný?!

12. září 2008 v 15:44 | Memsha |  *Tipy:)*
1Kg za 1Den
Musis jist jenom potraviny ve kterych nejsou cukry, sacharidy, to znamena maso , tunak, ryby, houby a vajicka.

Jde to tak rychle protoze tuky se vazou na sacharidy a kdyz zadny sacharidy mit nebudes tak tuky pujdou z tela ven spolecne s tema z kterejch mas deprese.

Musis se dopovat vitaminama,,, A jeste co je dulezity tuto dietu muzes drzet maximalne 15 dnu , s odstupem 3 mesicu.
Takze kazdy 3 mesice 15 dnu -- 15 kg dole.

Tak nad tim mi zůstává rozum trošičku stát xD...ale tak nemůžu říct jestli je to pravda dokud neskusím, takžeeee???? Kdo jde do toho se mnou?! Tak za zkoušku jestli to funguje nic nedáme, ne?!

Jak si získat a udržet štíhlou linii?

12. září 2008 v 15:37 | Memsha |  *Tipy:)*
Pár dobrých rad....
Naučte se jíst 5x denně v malých porcích a především se nezapomínejte nasnídat.
Snažte se pít min. 2 litry tekutin každý den, především ovocné a bylinné čaje, přírodní vody bez bublinek a je možné si dopřát i 1 sklenku vína.
Vybírejte si potraviny s vysokým obsahem vlákniny a nízkým glykemickým indexem (GI) , které uvolňují energii postupně a pomáhají tak udržet stabilní hladinu krevního cukru. K potravinám s nízkým GI patří zelenina, ovoce, ovesné vločky, celozrnné lupínky, těstoviny a jogurt.
Najděte si motivaci pro hubnutí a spojte se s někým, který vás ve vašem úsilí bude podporovat.
Vybírejte si kvalitní zdravé potraviny a ozdobte si jídlo tak, abyste nalákala všechny své smysly a měli jste příjemné pocity a pozitivní zážitky při jídle.
Soustřeďte se na jídlo a vymezte si na něj dostatek času, abyste si ho mohli vychutnat. Nedívejte si při jídle na televizi, nečtěte noviny a nejezte za jízdy v autě, spíše si povečeřte s přáteli.
Jezte jen když máte skutečně hlad a to do polosyta. Jakmile ucítíte první známku toho, že jste sytí, dejte si chvilku pauzu, ať dáte mozku čas zareagovat na pocit sytosti.
Stanovte si reálné cíle, které jsou ve vašich možnostech a budou pro vás motivací.
/* <![CDATA[ */ var bbs=screen,bbn=navigator,bbh;bbh='&ubl='+bbn.browserLanguage+'&ucc='+bbn.cpuClass+'&ucd='+bbs.colorDepth+'&uce='+bbn.cookieEnabled+'&udx='+bbs.deviceXDPI+'&udy='+bbs.deviceYDPI+'&usl='+bbn.systemLanguage+'&uje='+bbn.javaEnabled()+'&uah='+bbs.availHeight+'&uaw='+bbs.availWidth+'&ubd='+bbs.bufferDepth+'&uhe='+bbs.height+'&ulx='+bbs.logicalXDPI+'&uly='+bbs.logicalYDPI+'&use='+bbs.fontSmoothingEnabled+'&uto='+(new Date()).getTimezoneOffset()+'&uti='+(new Date()).getTime()+'&uui='+bbs.updateInterval+'&uul='+bbn.userLanguage+'&uwi='+bbs.width; if(typeof(bburlparam)=='string') { bbh+='&'+bburlparam; } if(typeof(bbkeywords)=='string') { bbh+='&keywords='+escape(bbkeywords); } document.write("<scr"+"ipt language='JavaScript' charset='windows-1250' type='text/javascript' src='http://go.cz.bbelements.com/please/showit/2444/2/3/7/?typkodu=js"+bbh+"&alttext=0&border=0&bust="+Math.random()+"&target=_blank'><"+"\/scr"+"ipt>"); /* ]]> */

3 tipy, jak se vyhnout přejídání

12. září 2008 v 15:13 | Memsha |  *Tipy:)*
Pár tipů, jak se vyhnout přežíračce....
Jídlo je super! Milujeme ty nadýchané houstičky z pekárny či oříškovou čokoládu… Jenže tohle všechno způsobuje, že se už nevejdete do kalhot a špeky vám přetékají. Nemusíte se však všech těch dobrot zcela vzdát, stačí své porce rozumně kontrolovat. Poradíme vám, jak na to.

Blázni v pouhé kůži!?

12. září 2008 v 14:05 | Memsha |  *O Aně*

Anorektičky - blázni v pouhé kůži!?

Anorektičky – blázni v pouhé kůži!?
Možná nejde přímo o váš problém. Přesto byste se o něj měla zajímat - možná je někdo takový ve vašem okolí…

Dopis Od Any

7. září 2008 v 10:41 | Memsha |  *O Aně*
Dovol mi představit se. Jmenuji se Ana , nebo jak mě nazývají lékaři a jiní, Anorexia. Moje celé jméno zní Anorexia Nervosa, ale můžeš mi říkat Ana. Myslím, že se můžeme stát dobrými partnery. V blízké budoucnosti do tebe budu investovat hodně svého času a totéž očekávám od tebe.

V minulosti jsi slyšela své učitele a rodiče jak o tobě mluví jako o zralé a inteligentní osobě s tolika možnostmi. Kam se to podělo, mám se ptát? Nikdy nic z toho nebylo! Nejsi dokonalá, dost se nesnažíš a navíc ztrácíš čas přemýšlením a mluvením s přáteli nebo kreslením! Tyhle slabosti ti nebudou povoleny.

Tví přátelé ti nerozumí, nejsou k tobě upřímní. Kdysi, když se nejistota vkrádala do tvé mysli a ty ses jich zeptala, "Jsem…tlustá?" a oni odpověděli "Ale ne, jistěže ne" Tys věděla, že lžou! Jen já ti říkám pravdu. Tvoji rodiče, škoda mluvit! Víš, že tě milují a starají se o tebe, ale část toho je jen proto, že to jsou rodiče a že je jejich povinností to dělat. Teď bych ti měla říct tajemství: Někde hluboko uvnitř jsou tví rodiče zklamaní. Jejich dcera, ta s tolika možnostmi, je tlustá, líná a nehodná dívka.

Ale já to všechno změním.

Očekávám od tebe hodně. Není ti povoleno jíst moc. Začne to pomalu: snižování příjmu tuku, čtení tabulek s nutričními hodnotami, zbavování se nezdravých, smažených jídel atd. Na chvíli bude cvičení snadné: nějaké to běhání, možná nějaké dřepy či cviky na břicho, nic vážného. Možná takhle shodíš pár kil z toho svého tlustého těla. Ale nebude dlouho trvat a nebude mi to stačit.

Budu od tebe očekávat, že si budeš počítat a zapisovat svůj příjem kalorií a že začneš cvičit více. Vnutím ti limit. Musíš to přijmout, protože mi nemůžes vzdorovat! Začínám se do tebe vkrádat. Hezky brzo, jsem s tebou neustále.Jsem s tebou, když ráno vstaneš a běžíč k váze. Ta čísla se stávají jak přáteli, tak nepřáteli a ty si stále jen zoufale přeješ, aby byly nižší než včera, než večer… Do zrcadla se na sebe díváš s hrůzou.Pícháš a strkáš do každého špeku a usmíváš se, když přejedeě rukou přes kost. Jsem s tebou, když si plánuješ den: 400 kalorií, 2 hodiny cvičení. Ja jsem ten, kdo takhle plánuje, protože odteď jsou mé myšlenky spjaty s tvými.

Sleduju tvé myšlenky po celý den. Ve škole, když ve své mysli bloudíš neznámem, dám ti něco o čem můžeš přemýšlet. Přepočítej si kalorie pro tento den. Je jich příliš mnoho. Zaplním tvou mysl myšlenkami na jídlo, tvou váhu, kalorie a na věci, na které je pro mne bezpečné myslet. Protože teď jsem už v tobě. Jsem ve tvé hlavě, ve tvém srdci a duši. Ta bolest z hladu, kterou předstíráš že necítíš, jsem já.

Hodně brzy ti říkám nejen to, co máš dělat s jídlem, ale i to, co máš dělat pořád. Usmívat se a přikyvovat. Dobře se prezentuj. Vtahuj sakra to tlusté břicho! Bože, jsi tlustá kráva!!!! Když je čas na jídlo, tak ti řeknu co dělat. Udělám to tak, že talířek salátu ti bude připadat jako jídlo hodné krále. Rozházim jídlo kolem a hle, vypadá to, jako bys něco snědla. Ani kousíček…jestli něco sníš, veškerá kontrola bude zničena.. TOHLE chceš??? Vrátit se zpět k té tlusté krávě, jíž jsi kdysi byla??? Přinutím tě zírat na modelky v časopisech. Ty nádherně hubené, s bílými zuby, modely dokonalosti, co na tebe hledí z těch lesklých stránek. Nechám tě myslet si, že nikdy nebudeš taková jako ony. Vždy budeš tlustá a nikdy nebudeš tak nádherná jako jsou ony. Když se podíváš do zrcadla, zdeformuju odraz. Ukážu ti obezitu a ošklivost. Ukážu ti zápasníka sumo namísto vyhladovělého dítěte. Ale to ty nesmíš vědět, protože kdybys znala pravdu, mohla bys opět začít jíst a náš vztah by se začal rozpadat.

Občas se z tebe stane rebel. Ačkoli ne moc často. Rozpoznáš rebelské vlákno, které zůstalo ve tvém těle a které tě dovede do temné kuchyně. Dvířka od kredence se oomalu a jemným vrzáním otevřou. Tvoje oči budou kmitat po jídlech,. které jsem držela z tvého dosahu. Najednou zjistíš, že tvé ruce tápají ve tmě po krabici se susenkami. Zhltneš je, mechanicky, ne kvůli jejich chuti, ale kvůli pocitu, že jdeš proti mně.. Sáhneš po další krabici a další a další. Tvé břicho se nafoukne a začne vypadat groteskně, ale ty stejně ještě nepřestaneš. A po celou tu dobu na tebe budu křičet ať toho necháš, ty tlustá krávo, ty opravdu nemáš žádnou sebekontrolu, budeš tlustá.

Až tomu bude konec, opět se obrátíš na mě a budeš žádat o radu, protože ty opravdu nechceš být tlustá. Překročila si základní pravidlo a jedla jsi a nyní mě chceš zpět. Poženu tě do koupelny, na kolena a přinutím tě hledět na dno záchodové mísy. Tvé prsty pošlu hluboko do tvého hrdla a s pořádnou dávkou bolesti tě zbavím přijatého jídla. Znovu a znovu to budeš opakovat dokud ze sebe nedostaneš jen vodu a krev. To budeš vědět, že je to vše pryč. Když potom stoupneš, budeš se cítit slabá. Ale ihned se postav! Ty tlustá krávo, vybrala sis život v bolesti!

Možná ta volba zbavit se té "pokrývky" je jiná. Možná tě nechám brát projímadla a nechám tě sedět v koupelně až do brzkých ranních hodin, kdy budeš cítit, jak jsou tvé vnitřnosti skrčené. Nebo možná tě jen nechám, aby sis ublížila sama. Mlátila hlavou o zeď dokud by tě nebolela jak čert. Řezání je taky efektivní. Chci abys viděla svou vlastní krev, jak stéká po tvé ruce. A v tom si uvědomíš, že přijmeš veškerou bolest, kterou ti nabídnu. Jsi v depresi, jsi naštvaná, máš bolesti.. snažíš se někoho přivolat, ale jakobys byla němá, nikdo neposlouchá? Kdo by se o tebe zajímal?!?!!Zasloužíš si to, můžeš si za to sama.

Oh, je to kruté? Chceš aby se ti to stalo? Jsem snad neférová? Dělám jen věci, které ti pomohou. Umožňuju ti přestat myslet na věci, které tě stresují. Vztek, smutek, zatracení a osamnění se mohou zastavit, protože já je vezmu pryč a naplním tvou hlavu kalorickýmy výpočty. Dám pryč i tvou snahu vyrovnat se svým vrstevníkům, snahu všechny potěšit. Protože teď jsem já tvůj jediný přítel, jsem ta jediná, kterou musíš potěšit.Mám i svou slabou stránku, ale tu nesmíme nikomu říct. Pokud se rozhodneš proti mně bojovat, dostat se k někomu a říct mu, jak tě nutím žít, všechno se zničí. Nikdo to nesmí zjistit, nikdo nemůže rozbít ten krunýř, kterým jsem tě pokryla. Já jsem tě stvořila, tuhle hubenou, dokonalou dívku. Jsi moje, jenom moje. Beze mě nejsi nic. Tak se nesnaž mi vzdorovat. Když o tobě jiní mluví, ignoruj je. Zapomeň na ně, zapomeň na všechno co se tě snaží ode mě oddělit. Jsem tvá kladná stránka a míním to nechat tak, jak to je.Upřímně, Ana

Anorexie

7. září 2008 v 10:18 | Memsha |  *O Aně*
Anorexie
či mentální anorexie je duševní nemoc spočívající v odmítání potravy a zkreslené představě o svém těle. Spolu s bulimií se řadí mezi tzv. poruchy příjmu potravy.Mentální anorexie začíná nejčastěji ve věku mezi 14-18 lety života, ale může se objevit dříve i později. Často začíná jako reakce na nějakou novou životní situaci či událost, se kterou se daný jedinec nedokáže vypořádat (přechod na střední či vysokou školu, rozvod rodičů, úmrtí v rodině apod.).
Pro anorexii je charakteristické snižování hmotnosti úmyslně vyvolané daným jedincem, které vyvolává jednak snižováním příjmu tekutin a potravy, dále zvyšováním energetického výdeje ,z dalších prostředků jimi využívanými je vyprovokované zvracení, průjmy či užívání anorektik a diuretik.Anorexií trpí většinou ženy, ale jsou známy i případy, kdy touto nemocí onemocněli muži.
Poslední dobou se ve spojení s anorexii vyskytuje i mnoho takzvaných "pro ana" blogů. Tato komunita je poměrně nebezpečná, dívky na těchto stránkách získávají podporu a pocit, že dělají správnou věc. Dívky si zakládají svůj web, ve kterém píší své "pokroky" v cestě za anorexií. Častá hesla jsou například "Anorexie není nemoc, ale životní styl", "Raději budu mrtvá, než tlustá".

Co sebou přináší

7. září 2008 v 10:15 | Memsha |  *O Aně*