3 tipy, jak se vyhnout přejídání

12. září 2008 v 15:13 | Memsha |  *Tipy:)*
Pár tipů, jak se vyhnout přežíračce....
Jídlo je super! Milujeme ty nadýchané houstičky z pekárny či oříškovou čokoládu… Jenže tohle všechno způsobuje, že se už nevejdete do kalhot a špeky vám přetékají. Nemusíte se však všech těch dobrot zcela vzdát, stačí své porce rozumně kontrolovat. Poradíme vám, jak na to.

Nejste sama
Výzkumy prokázaly, že dnes sníme denně o 500 kalorií více než před třiceti lety. Co to znamená? Všichni se přejídáme, a to díky sladkým nápojům, pochutinám či rychlému občerstvení. Jen si představte vaši ranní pohodu s šálkem kávy - většina z nás si ji nedá jen hořkou a neslazenou, ale přidáme mléko či smetanu, cukr a v kavárně vám do ní nalijí toping v různých příchutích. A hned máte desítky kalorií navíc oproti tomu, co kdysi ráno spořádaly naše babičky.

Je to ve vás

Jediné, co musíte udělat, je vzít kontrolu svých porcí pevně do svých rukou a čekat na výsledek. Průměrně totiž sníme takových 3000 kalorií denně, zatímco vaše tělo může bez problému fungovat i s takovým tisícem kalorií denně. Toto je ale pouze ilustrativní, protože přesné množství závisí na vaší hmotnosti, výšce a věku.

Tip 1: Měřte to!

Při každém jídle jednoduše změřte, kolik sníte. Než si ráno nalijete do misky cereálie s mlékem, změřte si, kolik se jich tam vejde. Poté si spočítejte, kolik má dané množství jídla kalorií a zamyslete se nad tím. Je to sice dobré, ale klidně vám stačí půlka! Hlad či chuť jednoduše zaženete, když budete před a při jídle pít hodně tekutin, nejlépe pramenitou vodu bez bublinek.

Tip 2: Buďte jako Sněhurka mezi trpaslíky!

Staré nádobí zastrčte někam daleko, nebo ho věnujte mladší sestře, která si vybavuje domácnost. Pořiďte si menší talíře, misky a hrnky (nemusí se jednat nutně o trpasličí velikost, stačí dětská). Víte, že před třiceti lety byl průměr talíře 25 cm, zatímco dnes je to již 30 cm? To činí o 40% více místa pro jídlo!

Tip 3: Použijte své ruce!

Samozřejmě s sebou nemůžete nosit stále odměrku a měřit, kolik máte jídla na talíři. Použít můžete ale i své ruce (nedoporučuje se při romantické večeři s novým přítelem). Například jedna ženská hrst je jako hrnek ovoce či zeleniny. Tenisový míček si zase můžete představit jako jednu bramboru či kopeček zmrzliny
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama